Farkındalığın Sinir Bilimi

56724ed7-b304-41c7-92b6-304f8d09c4ba
15
Kas
300.00₺ 46.99₺

Nöroloji Uzmanı Timur YILMAZ ”Farkındalığın Sinir Bilimi” eğitimi ile karşınızda.

Kadim uygarlıkların çok eski öğretileri ile uzay çağının insan beyni hakkındaki en güncel bilgilerini bir araya getiriyor. Bilimsel, sade, uygulanabilir bir eğitim paketi ile, zihninizin kapılarını açıyor.

Farkındalığın Tanımı İle Yolculuğumuza Başlıyoruz.

Batılılar ne demiş? Doğulular ne demiş? Farkındalığın zihin ile olan etkileşimine beynimizin bölgeleri ve devreleri ile devam edeceğiz. Herkesin bahsettiği ”Anda Kal” sloganını masaya yatıracağız. Hangi beslenme farkındalığı arttırır? Uyku neden önemli ve sporun farkındalık ile olan ilişkisini konuştuktan sonra, farkındalık ile hayatımız nasıl değişir bundan bahsedeceğiz.  En son farkındalığın sağlığımız ve tıbbi kullanımını özümsedikten sonra, farkındalık zihninizin bir parçası olacak.

Bu Eğitimden Sonra Hayatınız Değişecek!

Farkındalığın ne olduğunun anlaşılması, modern sinir biliminin farkındalık ile ilgili bilgilerinin öğrenilmesi, farkındalık egzersizlerinde yeti kazanmak, farkındalık yükseltici bütüncül sağlık yaklaşımını öğrenmek ve farkındalığı hayat ile entegre etme becerisi kazandırmak.

Eğitim içeriği ve uygulamalar 6 bölümden oluşmaktadır.

 1. Farkındalık nedir? Farkındalığın tanımı ve tarihçesi.
 2. Beyin ve Farkındalık. Farkındalığın beyin ile ilişkisi, nasıl geliştirilir, bilimsel teknikler.
 3. Anda Kalma Egzersizleri. Anda kalma prensibi ve zihnimizi, şimdi/buraya çekmek için sinir biliminin nefes, egzersiz ve zihin idmanları.
 4. Farkındalıklı yaşam biçimi. Farkındalık yükseltici beslenme, uyku, spot, vitaminler, terapiler.
 5. Farkındalığı kullanmak. Yükselttiğimiz farkındalık ile hayatımızda yapabileceğimiz değişiklikler. İlişkiler, iş hayatı, sosyal hayat.
 6. Farkındalık ve sağlık. Hangi hastalıklara ve şikayetlere farkındalık nasıl iyi gelir?

Kurs İçeriği

Toplam Ders Sayısı:6 Ders
 • Farkındalığın Sinir Bilimi
  • Ders1.1
  • Ders1.2
  • Ders1.3
  • Ders1.4
  • Ders1.5
  • Ders1.6

Eğitmen Hakkında

Admin bar avatar Timur Yılmaz

Nöroloji Uzmanı Timur YILMAZ 1980 Almanya doğumludur. Tıp ve Uzmanlık eğitimini AKDENİZ TIP fakültesinde tamamlamıştır. Antalya’da kendi muayenehanesinde çalışmaktadır. Yazar, senarist, oyuncu, TEDX konuşmacısı Timur Yılmaz pek çok ulusal kanalda ve platformda Türkiye’nin modern sinir bilim anlatıcılarından birisi olmuştur.
0.0

0 Puanlama

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
300.00₺ 46.99₺

Timur Yılmaz