Mindfulness - İçten Dışa Değişim

141414
26
Mar
500.00₺ 300.00₺

Gizemli Bir Maske
Maskeyi çıkarıp aynaya baktım
Yıllarca önceki çocukla aynı çocuktum
Hiç değişmemiştim…
***
Maskeyi çıkarmayı bilmenin olumlu yanı bu.
Sen hala o çocuksundur.
Sürüp giden geçmiş
O çocuk.
***
Maskeyi çıkarıp yeniden taktım.
Böylesi daha iyi.
Böylece ben maskeyim.
Ve depoya dönen bir tramvay gibi normalleşiyorum yeniden.

Fernando PESSOA

Pessoa ne güzel anlatmış değil mi içinde bulunduğumuz durumu? Çoğumuz, içimizdeki çocuğun duygularının, korkularının ve beklentilerinin bizi yönettiğini fark edemeden yaşayıp gidiyoruz bu hayatı. O çocuğu kucaklamadan, sahiplenmeden…Maskeyi çıkarmaya cesaret edemeden…Otomatik davranışlarla, düşünmeden… Geçmişe ya da geleceğe saplanıp kalarak, anda yaşananları görmeden, bilmeden…

Oysa ki her ne oluyorsa şu anda oluyor. Ve bizim sadece ŞU ANA müdahale edebilme şansımız var. Hayatımızı değiştirmek istiyorsak yapabileceğimiz tek bir şey var: ŞU ANDA ve BURADA olmak!

Mindfulness, bize, dikkatimizi bilinçli bir şekilde içinde bulunduğumuz ana nasıl odaklayabileceğimizi öğretiyor. Bu aslında bir yaşam biçimi, bir olma hali. Olaylar ve durumlar karşısındaki davranışlarımızı seçebilmemizi, yani kendi hayatımızın kontrolünü elimize alabilmemizi sağlayan bir beceri. Bu yüzden çok önemli.

Kolay mı? Hem evet, hem hayır. Eğer birileri gelsin beni mutlu etsin, beni aydınlığa çıkarsın diye bekleyenlerdenseniz zor. Çünkü bu sizin yolculuğunuz, sizin hayatınız. Hayatınızı değiştirmek istiyorsanız bunu sadece SİZ yapabilirsiniz. Eğer ‘’ben hayatımın sorumluluğunu alıyorum. Bu hayat benim ve onu en iyi şekilde, en iyi versiyonumu ortaya çıkararak yaşamak istiyorum. Bunun için de üstüme düşeni yapmaya hazırım’’ diyenlerdenseniz çok kolay. Bu eğitim size bunu nasıl yapabileceğiniz konusunda bir rehber olacak. Sonrası size kalmış. İster hayata karşı reaktif olmayı bırakıp oto-pilottan çıkar ve hayatınızı kendi elinizle yeniden tasarlarsınız, ister yaprak gibi oradan oraya savrulmaya devam edersiniz.

Maskeyi çıkarmaya hazırsanız, sizi biraz düşündürücü, belki biraz rahatsız edici, çokça keyifli, kendinizi keşfedeceğiniz bir yolculuğa davet ediyorum. Unutmayın, hayat aslında çok kolay, yeter ki siz ona sahip çıkın, yeter ki hayatın getirdiklerine direnmeyi bırakıp onlarla birlikte, uyum içinde akmaya niyet edin!

Tijen ÖZER

Yaşam Koçu ve Eğitmen

Kurs İçeriği

Toplam Ders Sayısı:11 Ders
 • Modül 1: Kendini Tanı
  • Ders1.1
  • Ders1.2
  • Ders1.3
  • Ders1.4
  • Ders1.5
  • Ders1.6
  • Ders1.7
  • Ders1.8
  • Ders1.9
  • Ders1.10
  • Ders1.11

Eğitmen Hakkında

Kullanıcı Fotoğrafı Tijen Özer

Tijen Özer kimdir? 1973 yılında, İstanbul’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi’nden bir ‘’martı’’ olarak mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Küçük yaşlarından itibaren insan doğasına olan merakının bir sonucu olarak, daima insan davranışlarını, bilinçaltının işleyişini, insanın insanla ve doğayla etkileşimini anlamaya odaklandı. 2003 yılında aldığı 2 günlük bir kişisel gelişim eğitimi ile birlikte uzun bir dönüşüm yolculuğuna çıktı. 2011 yılında, bir yandan profesyonel iş hayatını sürdürürken, İngiltere merkezli The Coaching Consultancy isimli kuruluştan aldığı Yaşam Koçluğu, Kurumsal Koçluk ve NLP Uygulama eğitimleri, koçluk ve eğitmenlik macerasını başlattı. Daha sonraki yıllarda aldığı EFT, Mindfulness ve Hipnoz eğitimleri ile bilgilerini derinleştirdi. Çeşitli yerlerde gerek profesyonel olarak, gerekse gönüllü olarak eğitimler ve seminerler verdi, yazılar yazdı. 2020 yılında, 27 yıldır sürdürmekte olduğu kurumsal hayatı noktalayarak, kişisel gelişim alanındaki çalışmalarına ağırlık verdi. Halen mindfulness bazlı bireysel yaşam koçluğu ve mindfulness eğitmenliği yanısıra, EFT, Hipnoz ve NLP çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca Anadolu Güneşi Derneği’nde, üniversite öğrencisi gençlere gönüllü mentorluk yapıyor, Sakarya Üniversitesi öğrencileri tarafından oluşturulan Fikir İle Gelecek (www.fikirilegelecek.com) platformunda kişisel gelişim konularında yazıları yayımlanıyor. O bir hayat yolcusu ve hayatta doğru ya da yanlış, iyi ya da kötü olmadığına, esas olanın, hayatla birlikte akmak, Prof. Dr. Jon Kabat-Zinn’in deyişiyle ‘’dalgalarla sörf yapmak’’ olduğuna inanıyor. Ve hayatı kendisi için anlamlı ve yaşamaya değer kılmak isteyen herkesi, kendisiyle birlikte sörf yapmaya davet ediyor.
0.0

0 Puanlama

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
500.00₺ 300.00₺