Mindfulness - İçten Dışa Değişim

24
Mar
500.00₺ 300.00₺

MINDFULNESS-İÇTEN DIŞA DEĞİŞİM

MODÜL-3 / İLİŞKİLER

İlişkiler, ruh halimizi, dolayısıyla yaşam kalitemizi etkileyen en önemli unsurlardan biri. Çünkü insan, sosyal bir varlık. Çünkü insan, kendisini ancak karşısındakinin gözlerinden görebiliyor ve fark edebiliyor. Çünkü ilişki içinde bulunduğumuz tüm insanlar, bir yönümüze ayna tutuyor, bizi olumlu ya da olumsuz anlamda etkileyerek gelişmemize katkıda bulunuyor. Bu yüzden insan kendisini, ancak ilişkiler içinde tanıyıp geliştirebiliyor.

İşte Mindfulness, bilinçli bir dikkatle ilişkilerimize bakmamızı, kendimizi, tutum ve davranışlarımızı fark etmemizi ve yönetebilmemizi, aynı zamanda diğer insanları da anlayabilmemizi sağlıyor. Kendi algılarımızın, önyargılarımızın, duygularımızın farkında olarak davranışlarımızı seçebilmemize olanak sağlıyor.

Bu modülde, ilişkileri her yönüyle ele alarak, insanlarla nasıl daha sağlıklı ilişkiler kurabileceğimizi keşfedeceğiz. Sınırlarımızı, yani kırmızı çizgilerimizi nasıl belirleyebileceğimiz, bunları diğer insanlara nasıl iletebileceğimiz ve nasıl bizi geliştiren, mutlu eden, hayatımıza katkı sağlayan ilişkiler yaratabileceğimiz konusunda ipuçları elde edeceğiz. Ayrıca öfkemizi nasıl yönetebileceğimizi,  empatinin kendimiz için önemini, hayatımızdaki değişim ve dönüşüm gerekliliğini nasıl fark edeceğimizi öğreneceğiz. Böylece kendi değerlerimiz doğrultusunda yarattığımız ilişkiler içinde kendimizi bulduğumuz, kendimizi olduğumuz gibi, rahatça ifade edebildiğimiz, yani kendimizi gerçekleştirebileceğimiz bir hayata doğru bir adım daha atmış olacağız.

Hadi gelin ilişkilerimize bir mercek tutalım birlikte. İlişkiler içinde kendimizi tanıyalım, başka insanların bize tuttukları aynaları nasıl okumamız gerektiğini keşfedelim.

Kendimizi anladığımızda ve kendimiz gibi olabildiğimizde HAYAT ASLINDA ÇOK KOLAY!

 

Sevgilerimle,

Tijen ÖZER

Profesyonel Koç ve Eğitmen

Kurs İçeriği

Toplam Ders Sayısı:10 Ders
  • Modül 3
    • Ders1.1
    • Ders1.2
    • Ders1.3
    • Ders1.4
    • Ders1.5
    • Ders1.6
    • Ders1.7
    • Ders1.8
    • Ders1.9
    • Ders1.10

Eğitmen Hakkında

Kullanıcı Fotoğrafı Tijen Özer

Tijen Özer kimdir? 1973 yılında, İstanbul’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi’nden bir ‘’martı’’ olarak mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Küçük yaşlarından itibaren insan doğasına olan merakının bir sonucu olarak, daima insan davranışlarını, bilinçaltının işleyişini, insanın insanla ve doğayla etkileşimini anlamaya odaklandı. 2003 yılında aldığı 2 günlük bir kişisel gelişim eğitimi ile birlikte uzun bir dönüşüm yolculuğuna çıktı. 2011 yılında, bir yandan profesyonel iş hayatını sürdürürken, İngiltere merkezli The Coaching Consultancy isimli kuruluştan aldığı Yaşam Koçluğu, Kurumsal Koçluk ve NLP Uygulama eğitimleri, koçluk ve eğitmenlik macerasını başlattı. Daha sonraki yıllarda aldığı EFT, Mindfulness ve Hipnoz eğitimleri ile bilgilerini derinleştirdi. Çeşitli yerlerde gerek profesyonel olarak, gerekse gönüllü olarak eğitimler ve seminerler verdi, yazılar yazdı. 2020 yılında, 27 yıldır sürdürmekte olduğu kurumsal hayatı noktalayarak, kişisel gelişim alanındaki çalışmalarına ağırlık verdi. Halen mindfulness bazlı bireysel yaşam koçluğu ve mindfulness eğitmenliği yanısıra, EFT, Hipnoz ve NLP çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca Anadolu Güneşi Derneği’nde, üniversite öğrencisi gençlere gönüllü mentorluk yapıyor, Sakarya Üniversitesi öğrencileri tarafından oluşturulan Fikir İle Gelecek (www.fikirilegelecek.com) platformunda kişisel gelişim konularında yazıları yayımlanıyor. O bir hayat yolcusu ve hayatta doğru ya da yanlış, iyi ya da kötü olmadığına, esas olanın, hayatla birlikte akmak, Prof. Dr. Jon Kabat-Zinn’in deyişiyle ‘’dalgalarla sörf yapmak’’ olduğuna inanıyor. Ve hayatı kendisi için anlamlı ve yaşamaya değer kılmak isteyen herkesi, kendisiyle birlikte sörf yapmaya davet ediyor.
0.0

0 Puanlama

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
500.00₺ 300.00₺