Tijen Özer

Tijen Özer kimdir?

1973 yılında, İstanbul’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi’nden bir ‘’martı’’ olarak mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.

Küçük yaşlarından itibaren insan doğasına olan merakının bir sonucu olarak, daima insan davranışlarını, bilinçaltının işleyişini, insanın insanla ve doğayla etkileşimini anlamaya odaklandı. 2003 yılında aldığı 2 günlük bir kişisel gelişim eğitimi ile birlikte uzun bir dönüşüm yolculuğuna çıktı. 2011 yılında, bir yandan profesyonel iş hayatını sürdürürken, İngiltere merkezli The Coaching Consultancy isimli kuruluştan aldığı Yaşam Koçluğu, Kurumsal Koçluk ve NLP Uygulama eğitimleri, koçluk ve eğitmenlik macerasını başlattı. Daha sonraki yıllarda aldığı EFT, Mindfulness ve Hipnoz eğitimleri ile bilgilerini derinleştirdi. Çeşitli yerlerde gerek profesyonel olarak, gerekse gönüllü olarak eğitimler ve seminerler verdi, yazılar yazdı.
2020 yılında, 27 yıldır sürdürmekte olduğu kurumsal hayatı noktalayarak, kişisel gelişim alanındaki çalışmalarına ağırlık verdi.
Halen mindfulness bazlı bireysel yaşam koçluğu ve mindfulness eğitmenliği yanısıra, EFT, Hipnoz ve NLP çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca Anadolu Güneşi Derneği’nde, üniversite öğrencisi gençlere gönüllü mentorluk yapıyor, Sakarya Üniversitesi öğrencileri tarafından oluşturulan Fikir İle Gelecek (www.fikirilegelecek.com) platformunda kişisel gelişim konularında yazıları yayımlanıyor.

O bir hayat yolcusu ve hayatta doğru ya da yanlış, iyi ya da kötü olmadığına, esas olanın, hayatla birlikte akmak, Prof. Dr. Jon Kabat-Zinn’in deyişiyle ‘’dalgalarla sörf yapmak’’ olduğuna inanıyor. Ve hayatı kendisi için anlamlı ve yaşamaya değer kılmak isteyen herkesi, kendisiyle birlikte sörf yapmaya davet ediyor.

Eğitimleri

G.E

Mindfulness – Nasıl Mindful Olunur?

Tijen Özer17 Öğrenci
G.E

Mindfulness – İlişkiler

Tijen Özer17 Öğrenci
G.E

Mindfulness – Geçmişin Yüklerini At

Tijen Özer16 Öğrenci
G.E

Mindfulness – Nefes ve Meditasyon

Tijen Özer14 Öğrenci