Hayat Boyu Gelişimdeyiz Platformu Nedir?

Hayat, sürekli değişim ve gelişim ile yapılan bir yolculuktur. Bu yolculukta, her birimiz kendi potansiyelimizi yeterli hale getirmek için sürekli olarak öğrenmeye ve kendimizi geliştirmeye ihtiyaç duyarız.

Hayat Boyu Gelişimdeyiz Platformu, bu süreçte sizlere rehberlik etmek için çalışıyor. 2020 yılının zorlu günlerinde başlayan bu platform, sosyal sorumluluk bilinciyle Yasemin Sungur ve Gelişim Enstitüsü ekibi tarafından hayata geçirildi. İnsanların zorluklarla başa çıkarken aynı zamanda kişisel ve profesyonel gelişimlerini sürdürmelerine yardımcı olmak amacıyla kuruldu.

Platform Size Nasıl Rehberlik Edecek?

Bireysel Becerilerimizi Geliştirelim: Hayatı istediğimiz gibi yaşamak için kendimizi sürekli geliştirme yolculuğunda yeni beceriler edinerek potansiyelimizi artırabiliriz. Farkındalık geliştirerek, neyi nasıl yapacağımız konusunda destek oluyoruz.

Her Gün Kitap Okuyalım: Kitap okumayı bir alışkanlık haline getiriyoruz. Martı Kitap Kulübü’ne katılın ve #hergünkitapokuyorum etiketiyle bu alışkanlığı paylaşın. #hergünkitapokuyorum Martı Kitap Kulübü grubuna buradan katılabilirsiniz.

Her Çocuğa Kitap: “Evinde kitabı olmayan çocuk kalmasın” misyonuyla her çocuğun kitaplara erişimini sağlıyoruz ve okuma sevgisini yayıyoruz.

Kitap Kulüpleri Kuralım: Her şehirde, her mahallede ve her okulda Martı Kitap Kulüpleri oluşturabiliriz. Topluluk içinde okuma kültürünü güçlendirerek nitelikli kitap seçelim, aktif okur olalım.

Değer Yaratan İletişim Felsefesini Hayatımıza Katalım: Değer yaratan iletişim felsefesini hayatımızın her alanında kullanalım. İletişim yoluyla daha sağlıklı ve yapıcı ilişkiler kuralım.

Doğru Meslek Seçimi ve Gelecek Planı Yapalım: Her gencin doğru meslek seçimi yapabilmesi ve uygun gelecek planı oluşturabilmesi için rehberlik ediyoruz. Onlara yol gösterelim ve destek olalım.

Hayatımızı Besleyen Kültür Sanata Aktif Katılım: Aktif farkındalıkla düşünelim, yaşadıklarımızı değerlendirelim ve bilinçli seçimler yapalım. Kendimiz ve hayatımız için en iyi olanı seçelim, yapalım ve çoğaltalım. Sanat, sergi, seminer, film, etkinlik ve benzeri zenginlikleri hayatımıza katalım.

Biz Harekete Geçtik #gelişimdeyiz 

Bu yolculukta bizler, her bir adımda birlikte birbirimize iyi gelmeyi  hedefliyoruz.

Biz bir sorumluluk aldık. Her gün hayatımızın her alanında, her koşulda #HayatBoyuGelişimdeyiz demek için

-Sosyal Sorumluluk Amacıyla- düşlüyor, eyleme geçiriyoruz

Hep aynı sorunları yaşıyorsak, hep aynı şeyleri yaptığımız için olabilir. Bugün yeni bir gün ve yeni bir düşünceyi, yeni bir adımı hak ediyor.  Değişim için değiştirmemiz gereken bir şeyler vardır, onu bulup değiştirelim.

“Nefes aldıkça iyiyi düşünüp, güzeli düşleyelim.”

Kolay olmadığını biliyorum, ancak zor da değil. İlk yapman gereken başlamak, kendine inanarak, kendini doğru besleyerek, doğru kaynaklara ulaşarak, zamanını doğru kullanarak, doğru adımlar atarak.  Bundan sonraki günlerin senin için iyi olmasını belirleyen göstergeler var. Son 1 haftada neler yaptın, son 1 ayda neler yaptın? Bir gözden geçir, isteklerine uygun muydu seçimlerin?

Eğer cevabın HAYIRsa kendini geliştirmen için o ilk adımı at,  7 Temmuz’da seminere KATIL!

Ailede Değer Yaratan İletişim Semineri

Seminere Kimler Katılmalı?

Ebeveynler: Çocuklarıyla daha güçlü ve etkili iletişim kurmak isteyen anne ve babalar.

Evlilikte İletişim Sorunları Yaşayanlar: Eşleriyle daha sağlıklı ve yapıcı bir iletişim kurmak isteyen bireyler.

Aile İçinde Anlaşmazlıklar Yaşayanlar: Aile bireyleri arasında oluşan çatışmaları çözmek ve daha uyumlu bir ilişki geliştirmek isteyenler.

İletişim Becerilerini Geliştirmek İsteyenler: Genel olarak iletişim becerilerini geliştirmek ve aile içindeki ilişkilerini güçlendirmek isteyenler.

Gençler ve Yetişkinler: Aile içinde daha iyi anlaşılmak ve kendilerini daha iyi ifade etmek isteyen gençler ve yetişkinler.

Kendinize İyi Gelmek İçin İhtiyacınız Olan Her Şey!

Neden Değer Yaratan İletişim Seminerimize Katılmalısınız?

  • Kendiniz ile olan iletişiminize bakmak, tespitlerinizi yaparak iletişim tarzınızı daha iyi bir seviyeye taşımak için
  • İletişim kurduğunuz kişileri dinlemeyi öğrenmek için
  • İletişim sırasında empati kurmayı öğrenmek için
  • İletişim anında o anın içinde olarak zamanın ve anın kıymetini bilerek faydalanmak için
  • Ön yargısız iletişim kurma yetkinliğinizi arttırmak için
  • Açık, şeffaf, doğal ve samimi iletişim yaklaşımını öğrenebilmek için
  • Doğru ve etkili anlatımla daha net anlaşılmak için sizleri eğitimimize davet ediyoruz.
  • Etki yaratan iletişim dili ile adınızı değerli haline getirir. Kurduğunuz bu iletişim ile fark yaratarak iz bırakırsınız.

“Formu doldurup, seminere katılan herkese sürpriz bir hediyemiz var.”