Yasemin Sungur

Yasemin Sungur

“O bir düşleyen, sohbetçi, kaşif. O bir gelişim lideri. O bir martı. Bu hayatın tutkulu bir öğrencisi ve seçip aldıkları, özünden kattıkları ile sen izin verirsen bir rehber. İşine duygularını karıştırır. Proje üretir. İştigal konusu insan. Kelimelerin peşinde koşar. İletişim, Liderlik, Kariyer, Deneyim, Paylaşım, Farkındalık ve Gelişim kelimelerine hayran; görünce dayanamaz.” dediler. Kendisini #HareketeGeçiren olarak tanımladılar. Sözü kendisine bırakalım…

Gelişim Lideri, Eğitmen, Danışman, Koç ve Yazar

7’den 77’e emek verdiğimiz kendi tasarladığımız eğitim ve seminer içeriklerini kişilere ve kurumlara sunarken danışmanlık yapıyorum, eğitimini aldığım daha pek çok araç kullanıyorum. Uzmanı olduğum ve ilgi alanıma giren konularda Konuşmacı #Sohbetçi olarak görev alıyorum.

Soru sormayı severim, bilirim sorular cevaplardır. Öğrenmenin, gelişimin hiç bitmeyeceğini biliyorum. Yazmayı seviyorum. Yazmak, anlatmak, deneyim kazanmak için her gün okuyorum.

2008 yılından itibaren Oyuncak Müzesinde her Salı günü gerçekleşen Kitap ile Sohbet etkinliğini hazırlıyor ve sürece liderlik ediyorum.

2010 yılından itibaren MartiDergisi.com adında iyi içerik üreten bir #blogdergi üretiyoruz. İstanbul hayranıyım. Doğadan alırım enerjimi ve örneklerimi. Çiçeklerle iletişim kurmadan tek günüm geçmez. Her gün şiir okuyarak ve paylaşarak başlarım günüme, okumalarıma sade bir Türk kahvesi eşlik eder.

Hayatı yaşarken merak ederek bakar, görür ve fotoğraf çekerim. Tüm bildiklerimi, gördüklerimi ve elbette duygularımı her kanaldan paylaşmayı da pek severim.

Kendimi bu cümlenin anlamıyla tamamlıyorum. “Hayatta heyecanını hiç yitirmeyen öğrenci, hiç yorulmayan kâşif olabilendir. Hayata hep yenilikçi, araştırmacı, şaşırtıcı, önyargısız, hoşgörülü, iyimser ve tutkulu bakabilendir.”

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde okudum. 1977 yılında iş hayatına başladım. Eğitim, finans, danışmanlık, tekstil ve turizm sektörlerinde insan kaynakları, eğitim, pazarlama ve halkla ilişkiler departmanlarında farklı görevlerde çalıştım.

Beş farklı sektörde farklı görevlerde 20 yıl süresince profesyonel olarak çalıştım. Özel sektördeki deneyimlerini davranış bilimleri, pazarlama, marka, eğitimcinin eğitimi, pozitif psikoloji, NLP, koçluk ve farkındalık eğitimleriyle birleştirdim. Deneyimlerimi paylaşmak için kurduğum Gelişim Enstitüsü’nde tüm yaşam deneyimimi buluşturdum.

Gelişim için hizmet etmeyi ve deneyimlerimi, bilgimi paylaşmayı seçtim. İnanıyorum “Bilgi paylaştıkça çoğalır…”

Yıllar geçiyor, her şey değişiyor. Bugün artık sadece çalışıyor olmak anlamını yitirirken, iş hayatı ve bireysel gelişimin ayrılmaz iki parça haline geldiği bir dönem yaşanıyor. Bu iki alan üzerinde çalışmalarını sürdürüyor; her şeyin başlangıcında farkındalık olduğu için ‘koçluk’, kurumsal ve bireysel gelişimde doğru iletişim kurabilmek önemli olduğu için ‘eğitmenlik’, deneyimlerimi paylaşmak için “danışmanlık’ yapıyorum.

Hayatıma bir öğrenci olarak başladım ve öğrenci olarak devam ediyorum. Yönetim sanatında liderlik ve etkin iletişim eğitimleri veriyorum. Kariyerim Gelecek kitabını deneyimlerimi yazılı olarak da paylaşmak için yazdım, okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Kitap ile Sohbet etkinliğini hazırlıyor, moderatörlüğünü yapıyorum. Kitap ile Sohbet Liderliği eğitimi ile Martı Kitap Kulübü çoğalıyor. İyi okur olmak ve yazmayı deneyimlemek için yaptığımız bir Yazı Kampı çalışmamız var. Yıllardır süren Harekete Geç adlı online gelişim programımız çok kişiye ulaşarak devam ediyor.

Düşündükçe kendimi iyi hissettiğim örneklerim var…

Atatürk; sofrasını ülkesinin düşünürlerine, sanatçılarına açan, doğa aşığı, cesur, öncü, gerçek bir lider… her gün daha çok hayranlık duyuyorum, özlüyorum…

Can’larım; hazır olduğumda bana eklenen, hayatımı paylaşan, ne istediğini bilen, sevmeyi bilen.

G.E

Kariyer Koçluğu Grup Çalışması

Yasemin Sungur5 Öğrenci
G.E

Harekete Geç Online Gelişim Programı

Yasemin Sungur1196 Öğrenci
G.E

Odaklan – Dikkatini Topla

Yasemin Sungur43 Öğrenci
G.E

Kariyerim Gelecek – Kendine Koçluk Yap

Yasemin Sungur55722 Öğrenci
G.E

Kendine İyi Gel

Yasemin Sungur2654 Öğrenci
G.E

Harekete Geç – 1. Modül – Kaşif Ol

Yasemin Sungur1139 Öğrenci
G.E

Harekete Geç – 2. Modül – Tasarımcı Ol

Yasemin Sungur1206 Öğrenci
G.E

Harekete Geç – 3. Modül – Sporcu Ol

Yasemin Sungur1195 Öğrenci
G.E

Harekete Geç – 4. Modül – Koordinasyon Zamanı

Yasemin Sungur1189 Öğrenci
G.E

Harekete Geç – 5. Modül – Yolculuk Var

Yasemin Sungur84 Öğrenci
G.E

Harekete Geç – 6. Modül – Yolda Olmak

Yasemin Sungur1180 Öğrenci
G.E

Harekete Geç – 7. Modül – Yoldayız

Yasemin Sungur1081 Öğrenci

Düşüm Var Stres Yok

Yasemin Sungur27 Öğrenci