Blog

Sertifika Programları ile Kişisel Gelişim

gelisimegitimi2

İnsanın kendini tanıması, yapabileceklerini ve sınırlarını keşfetmesi, var olan bilgi ve birikimlerinin üstüne ekleyip geliştirerek ilerlemesinin tümü kişisel gelişim olarak tanımlanabilir. Sertifika programları; kişisel gelişimlerine önem veren, kendini farklı konularda geliştirmek isteyenler için harika bir seçenektir. Kendinizi, sınırlarınızı ve hedeflerinizi bilmeniz, kişisel gelişim yolunda atacağınız adımların daha sağlıklı ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Kişisel gelişim eğitimleri kişilerin potansiyel bilgi ve becerilerini, davranışlarını geliştirmeye yönelik yapılan sertifikalı eğitim programlarıdır. Dilediğiniz konuda katılım sağlayabileceğiniz bu eğitimlerle motivasyonunuzu arttırarak gelişiminizi destekleyebilir ve fark yaratabilirsiniz. Sertifika programları ile kişisel gelişim daha sağlıklı ve profesyonel olacaktır. Profesyonellerden eğitim alarak gelişen ve değişen dünyada kendinizi doğru bir şekilde geliştirebilirsiniz. Farklı sertifika programlarını inceleyerek size en uygun olan programı kolaylıkla seçebilirsiniz.gelisimegitimi3

Sertifikalı Eğitim Programları İle Hayat Tarzını Değiştirmek Mümkün müdür?

Kişisel gelişimin temeli, kişinin kendinin farkında olması ve kendini tanımasıdır. Kendini tanımak, var olan yeteneklerini geliştirmek ve yeni yeteneklerle kendini beslemek isteyenler.. . Peki, sertifikalı eğitim programları ile hayat tarzını değiştirmek mümkün müdür? Değişen, gelişen dünyada kendime ne katabilirim düşünceyle birlikte  kişinin yaşantı tarzı da dönüşmeye başlar. Kişi, kendisinde eksik olan veya mevcut olan yetkinliğini belirleyerek daha iyi bir yol belirler.  Bu sayede hayat tarzı dönüşmeye başlar.

İlginizi Çekebilir: Doğadan Öğrenmek

Kişisel gelişim, kişinin yeteneklerini, var olan kaynaklarını en verimli şekilde kullanılması, kendi potansiyelini keşfetmesi ve bunu hayat boyu sürdürmesi olarak ifade edilir. Gelişimin yaşam boyu sürmesi özelliğine baktığımızda da bu yolculuğa başlayacak kişilerin yaşam tarzlarında köklü dönüşümlere neden olabileceğini görmek mümkündür. Kişisel gelişimin en büyük yararlarından biri de gözlemlenebilir davranış değişiklikleridir. Bilgileri günlük hayata uyarlayabilmeyi de içerir.  Bu durumda günlük hayatınız monotonluktan da kurtulacağı için yaşamınızdaki dönüşümleri de görmeye başlayabilirsiniz. Sertifikalı eğitim programlarına katılarak kendinizi tanımaya, sahip olduğunuz potansiyeli geliştirerek  yaşam tarzınızda değişimler yaratabilirsiniz. gelisimegitimi1

Online Video Eğitimler İle Becerilerimizi Nasıl Geliştirebiliriz?

Son zamanlarda dünya çapında birçok eğitimin online olması, ulaşılması zor olan eğitimleri ulaşılabilir hale getirmiştir. Artan taleple birlikte bu durum, online video eğitimlerin geliştirilmesinin de önünü açmıştır. Dilediğiniz her yerden, dilediğiniz zamanda ulaşabileceğiniz, online eğitim videoları ile kişisel gelişiminizi desteklemeye devam edebilirsiniz. İnsanın kendini tanıması, potansiyellerinin ve yeteneklerinin farkında olması ve kendisi için yeni hedefler oluşturmasını temel alan kişisel gelişim; bireye birçok fırsatlar sunar. Yer ve zaman sıkıntısı olmadan bu eğitimlere katılmak, kendine olan yolculuğunda önündeki fırsatları en iyi şekilde değerlendirebilmek..  Bilgi ve becerileri arttırmak için  online video eğitimler, kişisel gelişiminizi destekleyen harika bir seçenek olacaktır.

gelisimegitimi5

Online eğitimlerin bir diğer güzel yanı da; video eğitim olmalarıdır.  Kitap okumaya veya araştırma yapmaya vaktiniz olmadığı zamanlarda online eğitimlerle kendinizi tanıyıp becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Online eğitimler ile becerilerinizi geliştirmek için Gelişim Enstitüsü’nün sertifikalı eğitim programlarını inceleyebilirsiniz. Sizin için en uygun eğitimi alarak gelişim yolculuğunuzu desteklemeye başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Harekete Geç Online Gelişim Programı

Gelişim Enstitüsü Nedir? Eğitim Programları Nelerdir?

Kurumsal ve bireysel gelişimi desteklemek için 1999 yılında kurulan Gelişim Enstitüsü, kişisel gelişimi için bir yolculuğa çıkmak isteyenlere yol arkadaşlığı yapıyor. Bu yolculukta kurucu Yasemin Sungur eşliğinde birçok kişisel gelişim eğitimi programına dahil olunabiliyor.  Gelişim Enstitüsü, gelişimi, hayat boyu devam eden bir süreç olarak görerek geliştirdikleri eğitim programları ile her yaştan herkese hitap eder.

Kişilerin var olan potansiyellerini geliştirmeyi ve yaşamlarında kullanabilecekleri hale dönüştürmelerinde yardımcı olur. Gelişim Enstitüsü, kişisel gelişiminizi destekleyecek birçok alanda geliştirdiği eğitim programlarını sizlere sunar. İletişim, kariyer, topluluk önünde konuşma gibi çeşitli kategorilerdeki eğitim programlarının yanında; mindfulness, mandala ile öze yolculuk, odaklanmak ve konsantrasyon içerikli eğitimlerle  geniş bir eğitim yelpazesine sahiptir. Harekete Geç eğitimiyle birey olarak içsel motivasyon kaynaklarını keşfetmeyi, hedeflerinizi gerçekleştireceğiniz bütünsel gelişim programı sunar.

gelisimegitimi4

Odaklan, öğren, harekete geç ve kendine iyi gel, hayat boyu gelişimdeyiz mottolarımızla harekete geçin. Gelişim Enstitüsü olarak sizler için geliştirdiğimiz eğitim programlarını inceleyebilirsiniz. Kişisel gelişiminize doğru çıktığınız bu yolculuğa sizin için en uygun olacak eğitimi alarak başlayabilirsiniz. Gelişim Enstitüsü, değer katan kişisel gelişim eğitimleri, atölyeleri, danışmanlık ve koçluk eğitimleri ile hayat boyu gelişmeyi sunmaktadır. Sizler de hayat boyu kendinizi geliştirmek ve öğrenmeyi istiyorsanız eğitimleri inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.gelisimegitimi